هرات، سرک ولایت، چهارراهی آمریت، جنب کنسولگری ایران 0787890100 khaja.ab.ansari@gmail.com

معرفی اجمالی مؤسسه

تسهیلات و امتیازات:

 1. بر خوردار بودن از کدر علمی جوان و تمام وقت در سطح داکتر و ماستر و دارای تجربیات درخشان در عرصه آموزش، پژوهش و تحقیقات است. وجود کدر علمی توانمند باعث شده است که امروزه مؤسسه تحصیلات عالی خواجه عبدالله انصاری(رح) را با کدر علمی آن بشناسند. در این مؤسسه ۵۰ نفر استاد با سویه‌های داکتری و ماستری به دانشجویان محترم خدمات علمی ارائه می کنند. طبق اساسنامه مؤسسه، مسئولین و هیأت رهبری و همچنین ریاست های دانشکده‌ها، تحصیلات کمتر از ماستری ندارند.
 2. هدف اصلی مؤسسه تحصیلات عالی خواجه عبدالله انصاری ، تربیت نیروی انسانی متخصص، متعهد در راستای نیازهای علمی و خدمات مسلکی در کشور است. بدین منظور، این مؤسسه محیط علمی سالم و پویا با استانداردهای لازم برای مشتاقان فراگیری دانش و علاقه مندان تحصیلات عالی فراهم کرده است.
 3. ارائه آموزش تخصصی و با کیفیت تحصیلات عالی.
 4. پرورش و انکشاف استعداد های دانشجویان در عرصه های نظری، علمی، آموزشی و پژوهشی.
 5. موقعیت عالی ساختمان مؤسسه تحصیلات عالی خواجه عبدالله انصاری(رح) در بهترین نقطه شهر هرات.
 6. برخورداری از کتابخانه، لابراتوار برای انجینیری، پی سی پول برای کامپیوترساینس، کافی نت‌ برای استفاده عموم.
 7. فراهم نمودن زمینه بورسیه محصلان و کدر سازی آنها برای آینده مؤسسه تحصیلات عالی خواجه عبدالله انصاری(رح).
 8. پائین‌ترین فیس در رشته‌های مختلف برای داوطلبان تحصیلات عالی.
 9. تقسیط فیس محصلان در هر سمستر، حداقل به سه قسط.
 10. سرویس برای دانشجویان شهرک‌های اطراف.
 11. تخفیف ویژه برای خانواده های شهداء، معلولین، بی سرپرستان، کارمندان دولتی، طلاب علوم دینی و بانوان.

دست‌آوردها:

مؤسسه تحصیلات عالی خواجه عبدالله انصاری(رح) در سال ۱۳۸۹ تأسیس گردید و با اخذ مجوز از وزارت تحصیلات عالی جمهوری اسلامی افغانستان در سال ۱۳۹۰ فعالیت رسمی خود را در ولایت علم پرور هرات آغاز نمود. این مؤسسه خوشبختانه در مدت فعالیت هفت ساله خود توانسته است به صورت یک مرکز علمی موفق و پیشرو در عرصه آموزش تحصیلات عالی، جایگاه بلند مرتبه و ارزشمندی پیدا کند. اکنون این نهاد در آستانه هشتمین سال فعالیت خود با ظرفیت جذب بیش از هزار محصل، یکی از مراکز علمی و آکادمیک معتبر در سطح کشور می باشد و در ارزیابی‌های وزارت محترم تحصیلات عالی، در دو دوره، جزء مؤسسات برتر در بین مؤسسات تحصیلات عالی خصوصی شناخته شده است. این مؤسسه با تلاش بی وقفه در مسیر بومی نمودن رشته‌های آموزشی از طریق بررسی و شناسایی نیازمندیهای تمام کشور به کار خود ادامه می دهد.

از این‌رو، ما در جهت همکاری و هماهنگی با وزارت محترم تحصیلات عالی، اهداف و رسالت خویش را جهت توسعه آموزش عالی و تربیه کدرهای مدیریتی در عرصه‌های مربوط به علوم انسانی و تجربی عیار ساخته و در این هدف ملی و میهنی تاکنون موفقیت‌ها و دستاوردهای بزرگی را کسب نموده‌ایم.

 1. مؤسسه تحصیلات عالی خواجه عبدالله انصاری در حال حاضر دارای پنج دانشکده (پوهنحی) می‌باشد. بجز دانشکده انجینیری، بقیه دانشکده‌ها همزمان با اخذ جواز، فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.
 • پوهنحی حقوق، با دیپارتمنت‌های (قضاء و ثارنوالی)، (حقوق بین الملل) و (حقوق خصوصی).
 • پوهنحی علوم سیاسی، با دیپارتمنت‌های (روابط بین الملل) و (اندیشه سیاسی).
 • پوهنحی کامپیوتر ساینس، با دیپارتمنت‌های (انجینیری نرم افزار) ، (انجینیری دیتابیس و مدیریت اطلاعات) و (انجینیری شبکه و سیستم عامل).
 • پوهنحی انجینیری، با دیپارتمنت (انجینیری سیول).
 • پوهنحی علوم اجتماعی، با دیپارتمنت های (اقتصاد) و (مدیریت).
 1. از سال ۱۳۹۳ که اولین دور فارغ التحصیلی خود را جشن گرفتیم، تا کنون که بهار ۱۳۹۷ است، هفت دور فراغت موفق داشته و جمع کثیری از مشتاقان علم و دانش را پس از چهار سال آموزش و پرورش زیر نظر اساتید داکتر و ماستر روانه جامعه نیازمند کرده‌ایم که بیشتر آنها مصدر خدمات در پست‌ها و موقعیت‌های مختلف جامعه قرار گرفته‌اند.
 2. جمع کثیری از اساتید ماستر خود را جهت دوره دکتری به خارج کشور بورس نموده‌ایم که برخی در حال تحصیل و برخی دیگر فارغ شده‌اند و اکنون مشغول تدریس و تحقیق می‌باشند.
 3. بورس کارمندان دارای لیسانس به خارج کشور.
 4. بورس دانشجویان برتر از پوهنحی‌های مختلف به خارج کشور.
 5. عقد قراردادها و تفاهم‌نامه‌های همکاری با مراکز علمی و آموزشی داخلی و خارجی.
 6. انتشار مجلات علمی انصاری با مقالات تحقیقی اساتید محترم.
 7. برگزاری ورکشاپ‌های متعدد برای دانشجویان در موضوعات گوناگون.
 8. تصویب و دفاع قریب یک‌هزار مونوگراف دانشجویان فراغت‌یافته از رشته‌های مدیریت، اقتصاد، حقوق، علوم سیاسی، شبکه، دیتابیس و … با موضوعات متنوع و کاربردی در جامعه.
 9. برقراری الفت و اخوت دینی وصف‌ناپذیر میان دانشجویان شیعه و سنی و از بین بردن زمینه هرگونه تعصب قومی، نژادی، منطقه‌ای و مذهبی.
 • فراهم کردن مستمر زمینه سیر و سیاحت علمی و تفریحی برای دانشجویان و کارمندان در داخل و خارج از کشور.
 • چاپ و نشر تألیفات درسی و غیر درسی اساتید مؤسسه.
 • ایجاد دوره‌های کارآموزی برای داوطلبان و معرفی‌شدگان مراکز طرف قرارداد.